Bisküvilerim Çabuk Bayatlıyor

Anasayfa » Soru Cevap » Bisküvilerim Çabuk Bayatlıyor

Hazırladığım kıtır kıtır bisküvi ve kurabiyelerim çok çabuk yumuşayıp bayatlıyor önerisi olan varmı?

Üyelerimiz Tarafından Verilen Cevaplar

Yemek Tarifleri

04 Şubat 2016 - 17:59

Birbirinden lezzetli bisküviler pişirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktaların bazıları şunlardır;

• Bisküvi hamuru veya kurabiye hamurunun hazırlanışı diğer hamur işi tariflerinden farklı olduğu için yaparken tarifin anlatıldığı gibi olabildiğince verilen ölçülere sadık kalmaya özen göstermelisiniz.
• Un, kabartma tozu gibi toz malzemeleri mutlaka eleyerek hava ile temas etmesini sağlayınız.
• Hazırladığınız bisküvi hamurunun pişerken tepside yayılmamasını istiyorsanız, hamuru 20 dakika buzdolabında beklettikten sonra sıcak fırında pişirerek yayılmasını önleyebilirsiniz.
• Bisküvilerinizin tepsiye yapışmasını önlemek ve daha kolay çıkartmak istiyorsanız yağlı kağıt kullanabilirsiniz.
• Hazırladığınız fazla bisküvi hamurunu derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Davetsiz misafiriniz geldiğinde kolayca taze bisküviler hazırlayarak ikramda bulunabilirsiniz.

Hazırladığınız bisküvileri veya kurabiyeli ilk gün ki tazeliğinde saklamak istiyorsanız işte size birkaç
saklama önerisi:
• Hazırladığınız bisküvi ve kurabiyeleri 2 saat kadar soğumaya bıraktıktan sonra ağzı kapaklı cam bir kavanoza alarak ağzını sıkıca kapatın ve hava almasını önleyin. Nem ve güneşten uzak serin bir yerde saklayın.
• Bisküvileri saklayacağınız kavanozunun içine bir yemek kaşığı pirinç ya da bir iki kesme şeker koymak bisküvilerinizin nemlenmesini önler ve daha uzun süre taze kalmasını sağlar.
• Eğer bunları yapmakta geç kaldıysanız yumuşayan bisküvileri bir kese kağıdına koyup ağzını kapatın ve üzerine biraz su serperek ısıtılmış fırında 20 dakika bekletirseniz eskisi kadar taze olacaktır.

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

04.02.2016 / 0 Cevap Yumurta Yıkanır Mı? Aldığım yumurtalar bazen dışı pis olabiliyor. Yumurtaları yıkayıp dolaba koyuyorum, bir sakıncası varmıdır?

04.02.2016 / 0 Cevap Taze Tavuk Nasıl Anlaşılır? Marketten tavuk alırken tavuğun taze olup olmadığını nasıl anlayabilirim acaba?

04.02.2016 / 0 Cevap Taze Balık Nasıl Anlaşılır? Pazardan balık alırken hep tereddütte kalıyorum balığının taze olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Günün Tarifi

Günün Tarifi
3 Malzemeli Browni Tarifi

3 Malzemeli Browni Tarifi Ekleyen : Yemek Tarifleri